Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2012. Szeptember 16. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Fidesz: meglepő, hogy az MSZP és a DK a demokrácia védelmében borul össze

Fidesz: meglepő, hogy az MSZP és a DK a demokrácia védelmében borul össze

A Fidesz szerint nem az a meglepő, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) és az MSZP "összeborul", hanem hogy ezt a demokrácia védelmében teszik.

A Fidesz szerint nem az a meglepő, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) és az MSZP "összeborul", hanem hogy ezt a demokrácia védelmében teszik - reagált a szocialista Mesterházy Attila szombati közleményére Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője.

Az MSZP elnök-frakcióvezetője szombaton az MTI-vel azt közölte: a szocialisták támogatják a Demokratikus Koalíciót vezető Gyurcsány Ferenc és társai Kossuth téri demonstrációját. Mesterházy Attila a demokrácia nemzetközi napjáról megemlékező közleményében azt írta: ez a nap a szabad világ minden polgárának ünnep, de Magyarországon ma kevés ok van az ünneplésre, mert "félteni és védeni" kell a demokráciát.
Fontos minden olyan megszólalás, tett vagy demonstráció, amely a titkos, általános és egyenlő választáshoz való jog megőrzését, a választók jogainak védelmét határozza meg célként - tette hozzá, rámutatva, ezért támogatják a volt kormányfő és társai demonstrációját is.
Selmeczi Gabriella ezekre reagálva azt írta, hogy nagy lehet a baj az MSZP-ben, ha már Gyurcsány Ferenc és társai nyilvános "tisztítókúráját" is a demokrácia melletti bátor kiállásnak látják. A Fidesz szóvivője hangsúlyozta: "arról a Gyurcsány Ferencről van szó, aki egy pillanatig sem habozott, hogy a hazugsága miatt békésen tüntetőket viperákkal és gumilövedékekkel veresse szét a rendőrökkel".
Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke és három politikustársa múlt vasárnap kezdett egyhetes éhségsztrájkba a Kossuth téren a választási regisztráció bevezetése ellen tiltakozva.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld

Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -

2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld

Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében

Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld

Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek

Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.