Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2018. December 20. 18:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Figyeljünk jobban, mert az ünnepek idején megnő a tűzesetek száma

Figyeljünk jobban, mert az ünnepek idején megnő a tűzesetek száma

Advent idején és karácsonykor megnő a tűzesetek száma – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közlemény szerint az elmúlt nyolc évben több mint ötvenezer tűzesetben a károkra megközelítően negyven milliárd forintot fizettek ki a biztosítók. Ebből mintegy tízmilliárd forintot 2012-ben, amikor a tüzek száma és a kárösszeg is kirívóan magas volt - írja a Mabisz.

Tavaly mintegy hatezer tűz után 3,8 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók.

A korábbi évek tapasztalatai alapján a november végétől az év utolsó napjáig tartó időszakban keletkezik a tüzek mintegy hatoda az otthonokban, ez az éves átlag kétszerese - közölte a Mabisz.

Címkék: karácsony, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.

2025. Szeptember 01. 07:52, hétfő | Belföld

Startol az Otthon Start program

Albérletből saját otthonba, \"pár óra és startolunk\" - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebook-oldalán vasárnap az Otthon Start programról szóló bejegyzésében.

2025. Augusztus 31. 08:34, vasárnap | Belföld

ÉKM: fontos szakaszához érkezett a déli körvasút építése