Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2020. Május 11. 15:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Főként az üzemanyag árának csökkenése miatt mérséklődik az infláció

Főként az üzemanyag árának csökkenése miatt mérséklődik az infláció

Az év elejéhez képest mintegy 100 forinttal csökkent az üzemanyag ára, és főként ez áll annak hátterében, hogy az infláció mérséklődik, most 2,4 százalék

- mondta Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője hétfő reggel az M1 csatornán.

A főosztályvezető elmondta, a koronavírus-járvány kezdetétől zuhan az üzemanyag ára, miközben nő az élelmiszer iránti kereslet és az online boltok forgalma.

Az élelmiszer árának alakulását több tényező is befolyásolta, ezek között megemlítette a néhány hónappal ezelőtt jelentkező sertéspestist és az időjárást. Az élelmiszer árának növekedése egyébként a régiós országokban is megfigyelhető - tette hozzá.

Kitért arra is, az MNB várakozásai szerint a következő hónapokban tovább mérséklődik az infláció.

Címkék: ár, üzemanyag, infláció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban