Hírek
2020. Július 24. 15:10, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok
Fokozott ellenőrzésre kérte a rendőrséget az Operatív Törzs
A Koronavírus-járvány Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzs folyamatosan értékeli a magyar állampolgárok utazási célországainak pandémiás mutatóit,
a magyarországi határátkelőhelyeken végzett egészségügyi vizsgálatok eredményeinek alakulását.
Az Operatív Törzs megállapításai szerint Magyarországon a járványügyi helyzet megnyugtató, az ország lakossága számára a legnagyobb veszélyt az új koronavírus behurcolása jelenti. Ezért az Operatív Törzs felhívta az országos tisztifőorvost, hogy az aktuális fertőzöttségi viszonyok, különösen az egyes országokban kialakult fertőző gócok figyelembe vételével vizsgálja felül azok zöld, sárga és piros besorolásait. Továbbá felkértük a rendőrséget, hogy fokozza a hatósági házi karanténra vonatkozó szabályok betartásának ellenőrzését – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.
Kifejtve, hogy emellett az egyszerű, világos, könnyen betartható hazai szabályozás követésére kérjük Magyarország polgárait, és javasoljuk, hogy esetleges külföldi utazásuk előtt körültekintően tájékozódjanak a cél- és tranzit országok járványügyi helyzetéről.
Minden magyar állampolgár figyelmébe a biztonságos belföldi utazást és a járványügyi szabályok fegyelmezett betartását ajánljuk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
