Hírek
2022. Február 07. 11:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Gyermekpornográfia miatt letartóztattak egy veszprémi férfit

Szexuális erőszak és gyermekpornográfia gyanúja miatt letartóztattak egy 46 éves veszprémi férfit, aki gyerekekkel végzett szexuális cselekményeket,
ezekről felvételeket készített és egyéb gyermekpornográf felvételeket is tárolt - tájékoztatta a Veszprém megyei főügyész hétfőn az MTI-t.
Orbán György közölte: a megalapozott gyanú szerint a férfi 2010 októberétől mintegy hét éven át szexuális cselekményeket végzett két, a rokonságába tartozó, akkor még tizenkét év alatti kislánnyal, 2020 elején pedig a nevelése alatt álló kisfiával.
Az ezekről a cselekményekről készített fénykép- és videófelvételeit külső adathordozón tárolta.
Az elkövető megalapozottan gyanúsítható azzal is, hogy -szintén külső adathordozón - több mint 73 ezer gyermekpornográf felvételt tárolt, amelyek között voltak tizenkét év alatti és idősebb gyerekekről készült képek is.
A gyanúsított letartóztatását a Veszprémi Járásbíróság egy hónapra elrendelte. A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, így az nem végleges - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.