Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2019. November 05. 14:14, kedd | Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI/Kovács Attila

Hamarosan a patikákba kerülnek az influenza elleni oltóanyagok

Hamarosan a patikákba kerülnek az influenza elleni oltóanyagok

Jövő hét végén már a patikákban lesz az influenza elleni oltóanyag, a rizikócsoportba tartozók és a 60 év felettiek számára az 1,3 millió adag ingyenes vakcina már elérhető

– közölte az egészségügyért felelős államtitkár kedden Budapesten.

Horváth Ildikó a sajtótájékoztatón elmondta, hogy járvány még nincs az országban, így mostanában érdemes kérni az oltást, amelynek beadása után két hét alatt alakul ki a védettség.

Müller Cecília országos tisztifőorvos hozzátette: a betegség ellen a legjobb védekezés az oltás, a szakemberek a járvány csúcsát jövő év elejére várják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.

2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.