Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2013. Március 14. 11:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - A keleti országrészben is gondot okoz az utakon az időjárás

Havazás - A keleti országrészben is gondot okoz az utakon az időjárás

A keleti országrészben mindenhol vizes vagy nedves az útburkolat, ezért a a Magyar Közút Nonprofit Zrt. fokozott óvatosságra inti az autósokat.

Pécsi Norbert Sándor, a közútkezelő szóvivője az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből havas esőt jelentettek, és a keleti országrészben mindenhol vizesek, nedvesek az utak. Emellett Szikszó, Sátoraljaújhely és Nyíregyháza térségében erős vagy közepes erejű szél fúj.
A közlemény szerint most már a Dunántúl teljes területén havazik. A főutak burkolata Tatabánya, Zalaegerszeg, Tapolca és Tamási környékén havas, Kisbér, Pápa, Szombathely és Lenti főútjain hókásás szakaszokra kell számítani, Csorna környékén pedig hóbordás a főutak burkolata. Veszprém környékéről jeges szakaszokat jelentettek az alsóbbrendű úthálózaton.
A viharos szél miatt Fertőszentmiklós, Csorna, Mosonmagyaróvár Vasvár, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Ajka és Pápa térségében hófúvások lassítják a közlekedést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.