Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2012. Május 13. 07:03, vasárnap | Külföld
Forrás: STOP / MTI

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Hetven éven át nem találták - egy munkás most belebotlott

Rendkívül jó állapotban fennmaradt, II. világháborús brit harci repülőre bukkantak a Szaharában Egyiptom nyugati felében.

A Kittyhawk P-40-es típusú gép 1942 júniusában zuhant le, azóta hevert háborítatlanul a homokon, senkinek nem akadt útjába 70 éven át. Nagy valószínűséggel egy 24 éves őrmester, Dennis Kopping vezette az egyszemélyes gépet. Feltehetően túlélte a zuhanást, és ejtőernyőjéből árnyékoló sátrat készíthetett magának, mielőtt nekivágott volna a sivatagnak, hogy kivergődjön belőle, ami azonban nem sikerülhetett, mert többé senki sem látta.

A roncs 300 kilométerre van a legközelebbi várostól, véletlenül fedezte fel Jakub Perka, egy lengyel olajipari munkás - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről