Hírek
2016. Június 09. 16:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hidegfront érkezik a hétvégére
A hétvégén egy hidegfront éri térségünket, amelynek hatására esőre és lehűlésre kell készülni - közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzés szerint pénteken reggel, délelőtt még erősen felhős lesz az ég, és az északi tájakat leszámítva többfelé várható eső, zápor, néhol zivatar. Napközben több helyen kisüt a nap, de kora délutántól ismét - különösen az ország északi felén - többfelé alakulnak ki záporok, zivatarok. Zivatarok környékén és északkeleten megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-17, a legmagasabb hőmérséklet 21-25 Celsius-fok között alakul.
Szombaton a déli óráktól ismét egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar. Nagy területen megélénkül, zivatarban viharossá is fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Sokfelé várható eső, zápor, keleten zivatar is előfordulhat. A több csapadék a nap első felében, délen valószínű. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű, a nappali maximumok várhatóan 16-22 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
