Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2012. Április 23. 14:03, hétfő | Külföld
Forrás: OrientPress

Hollande vezet a francia elnökválasztáson

Hollande vezet a francia elnökválasztáson

Még nincs lefutva, de a francia elnökválasztás félidejében a szocialista Francois Hollande vezet a konzervatív Nicolas Sarkozy előtt.

Az ellenzék jelöltje a szavazatok 28,5 százalékát szerezte meg, míg a hivatalban lévő elnök 27 százalékos támogatottságot szerzett. Ők ketten küzdenek meg a május 6-i második fordulóban a végső győzelemért.

Figyelmeztető, hogy a francia szélsőjobb jelöltje, Marine Le Pen is 18 százalékot szerzett, ami a valaha elért legjobb eredménynek számít a francia radikálisok szempontjából. Nehéz lenne megmondani, hogy a Hollande – Sarkozy versengésben ki esélyesebb a végső győzelemre. Az mindenesetre biztos, hogy a gazdasági válság, a folyamatos költségvetési szigorítások és az európai adósságválság bizonytalan kimenetele megbolygatta a francia választók elképzeléseit. Nicolas Sarkozy az első forduló után egy háromfordulós vitára hívta Francois Hollande-t.

Az államfő szociális és gazdasági kérdésekről vitázna kihívójával. Ezt azonban a szocialista jelölt visszautasította, aki a hagyományoknak megfelelően csak egyetlen vitát szeretne. A vasárnapi előnyszerzés után politikai elemzők szerint jelentősen megnőtt az esélye annak, hogy két hét múlva baloldali államfője legyen Franciaországnak. Erre utoljára 17 éve volt példa.

OrientPress Hírügynökség, BBCnews.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt

Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.

2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld

Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder

Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.