Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2012. Augusztus 21. 09:14, kedd | Belföld
Forrás: MTI Fotó: Karuczka Péter

Húsz kilométeres a kocsisor a hajnali baleset miatt az M3-ason a főváros felé

Húsz kilométeres a kocsisor a hajnali baleset miatt az M3-ason a főváros felé

Hatalmas a torlódás az M3-as autópálya Budapest felé vezető oldalán, miután a 44. kilométerszelvénynél hajnalban két autó ütközésekor az egyik jármű kigyulladt; három ember meghalt, kettő megsérült. A pályazár több óráig is eltarthat, érdemes már Hatvan előtt kerülőútra letérni - közölte a katasztrófavédelem és a rendőrség kedd reggel az MTI-vel.

Szabó János, a Pest megyei katasztrófavédelem igazgatóhelyettese elmondta: az égő járművet a gödöllői tűzoltók oltották el, majd a roncsot visszahűtötték, hogy a helyszínelés befejeztével szétdarabolhassák, s kiemelhessék belőle a holttesteket.
A teljes útzár miatt hatalmas a dugó a környéken, a körülbelül 20 kilométeres kocsisor vége Hatvannál vesztegel, de a kerülőútként használt 3-as főút is egyre telítettebb - közölte a megyei katasztrófavédelem helyszínen tartózkodó igazgatóhelyettese.
Beluzsárné Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjének tájékoztatása szerint a teljes útzár még órákig is eltarthat. A forgalmat a kerekharaszti pihenőnél terelik le a 3-as főútra, ám az egyre növekvő kocsisor miatt jóval előbb érdemes kerülőútra letérni a főváros felé haladóknak - tanácsolta a szóvivő.
A rendőrség korábbi közlése szerint egy szlovák rendszámú BMW női vezetője feltehetően elaludt a volánnál, és nekiment az előtte haladó Fiat Puntónak, amely az ütközés következtében a szalagkorlátnak hajtott, majd kigyulladt.
A Fiatban hárman bennégtek, egy ember - aki még időben ki tudott mászni - másodfokú égési sérüléseket szenvedett, a BMW vezetője könnyebben sérült. Esetében felmerült az ittasság gyanúja, a rendőrség szakértők bevonásával folytatja a vizsgálatot.

Címkék: Baleset-közúti

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.