Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2016. Október 11. 12:43, kedd | Belföld
Forrás: mti

Ideje lecserélni a nyári gumikat

Ideje lecserélni a nyári gumikat

A biztonságos közlekedés érdekében érdemes idejében lecserélni a nyári gumiabroncsokat télire

- figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottság főtitkára az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Kiss Csaba azt mondta: akkor jön el az ideje a gumiabroncs cseréjének, ha az átlaghőmérséklet 7 Celsius fok alá csökken. Az abroncs profilmélysége legyen nagyobb 2 milliméternél, de 7-8 évente akkor is új téli gumit kell vásárolni, ha alig kopott a felülete, hiszen a gumi elöregszik - mondta.

Hozzátette: ha valaki használtan vásárol téli gumit, arra kell figyelnie, hogy az abroncsok egyforma méretűek és mintázatúak legyenek, profilmélységük legalább 4-5 milliméteres legyen, valamint ne legyenek túl régiek.

Kiss Csaba hangsúlyozta: a balesetek elkerülésében nagy szerepük van a jó gumiabroncsoknak, hiszen a gépjármű tapadása "ezen a négytenyérnyi felületen múlik".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.