Hírek
2012. Június 11. 16:17, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A kontinens legnagyobb részének időjárását többközéppontú ciklonrendszer alakítja. Hatására Európa-szerte változékony, északon és nyugaton hűvös, délen, délkeleten meleg az idő. Többfelé esik az eső Nyugat-Európában, helyenként heves, károkat is okozó zivatarok alakulnak ki a Kárpát-medence térségében, ugyanakkor a szárazföld délnyugati és délkeleti vidékein a napsütésé a főszerep. A legmelegebb ennek megfelelően délnyugaton és délkeleten van, ott 26 és 34 fok közé melegszik fel a levegő. A leghűvösebbet jelenleg a Brit-szigeteken és a Skandináv-félszigeten mérik, 10 és 17 fok között változik a hőmérséklet. Kedd estig a Kárpát-medence időjárását a medence felett húzódó, egyelőre helyzetét lényegesen nem változtató frontzóna határozza meg, marad a "medárdi" idő záporral, zivatarral.
Várható időjárás kedd estig:
----------------------------
Átmeneti - jobbára rövid - felszakadozások mellett gyakran lesz erősen felhős az ég, napközben többfelé, éjszaka kevesebb helyen várható zápor, zivatar. Egy-egy hevesebb zivatar is kialakulhat jégesővel, felhőszakadással. A délnyugati szél helyenként megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökésekre is számítani kell.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden többnyire 20 és 26 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.