Hírek
2014. Január 14. 16:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Európa északkeleti harmadán téli az idő. Borult az ég, havazik, és a legmelegebb órákban sem emelkedik -5, helyenként -15 fok fölé a hőmérséklet. A kontinens legnagyobb részén azonban nem ez az időjárás a jellemző. Továbbra is szokatlanul enyhe az idő szinte Európa-szerte; a hőmérséklet csúcsértéke Nyugat-, Közép- és Dél-Európában többnyire 7 és 14 fok között változik, de a mediterrán térségben 15, 20 fokot is mérnek. A felsorolt területeken egy, az Atlanti-óceán felől benyúló, nagy kiterjedésű, többközéppontú ciklonrendszer alakítja az időjárást. Hatására viszonylag sok a felhő, nyugaton több helyen esik az eső.
Szerda estig a Kárpát-medence felett is átvonul egy nedves léghullám, átmenetileg egy-két fokkal mérséklődik a felmelegedés.
Várható időjárás szerda estig:
------------------------------
Nyugat felől mindenütt megvastagszik, megnövekszik a felhőzet, éjszaka főként a Dunántúlon várható többfelé eső. Szerdán eleinte borult lesz az ég, majd délután nyugaton már felszakadozik a felhőzet. Kezdetben többfelé, délután főként keleten várható eső, majd estére ott is megszűnik a csapadék. Szerdán a szél egyre nagyobb területen az északnyugatira fordul, megélénkül, az Észak-Dunántúlon időnként megerősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 1 és 6 fok között alakul, északkeleten számíthatunk néhol gyenge fagyra.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 4 és 9 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól