Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2015. November 14. 04:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - 888.hu: egy migránsra naponta 4400 forintot költ a magyar állam

Illegális bevándorlás - 888.hu: egy migránsra naponta 4400 forintot költ a magyar állam

Egy migránsra naponta 4400 forintot költ a magyar állam, ez havi szinten 132 000 forint, éves szinten pedig 1 584 000 forint - írta a 888.hu internetes portál pénteken.

A cikk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legfrissebb jelentését idézve azt írta: az OECD-országok a költségvetési kiadások növelésével reagálnak a válságra.

Nemzetállami és európai szinten is további összegeket csoportosítottak át, egyrészt a menekültügyi rendszerek fenntartására, másrészt a kibocsátó és tranzitországok megsegítésére.

Az Európai Bizottság 2015-2016-ra 9,2 milliárd eurós pluszkiadást jelentett be a migrációs krízis miatt. A válság kibontakozásával 2016-ban és 2017-ben Németország 0,5 százalékos GDP-arányos évi pluszkiadással számol, amelyet az újonnan érkezők ellátására és a már ott lévők munkaerőpiaci integrációjára kell elköltenie. 2016-ban Ausztria a GDP 0,15 százalékával, Svédország pedig a GDP 0,6 százalékával emeli a menekültügyi rendszer fenntartására és integrációra fordított forrásokat - olvasható a cikkben.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a becslések szerint "a teljes európai gazdaságban mindössze a GDP 0,1-0,2 százalékával nőhet a belső fogyasztás a migráció hatására".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.