Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2021. Július 30. 09:16, péntek | Belföld

Ismét a buszsávok használatát ellenőrizték Budapesten

Ismét a buszsávok használatát ellenőrizték Budapesten

A szabálytalankodók kiszűréséért kedden és szerdán ismét célzottan ellenőrizte a buszsávok használatát a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a BKK és a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (Föri).

A kétnapos ellenőrzés alatt a rendőrök 54 szabálytalanság miatt intézkedtek, 37 járművezetőt bírságoltak meg a helyszínen és három szabálysértési feljelentést tettek a buszsáv jogosulatlan használata miatt.
Vezetés közben kézben tartott mobiltelefon miatt két, tilos jelzésen áthaladás miatt egy esetben szabtak ki bírságot. A rendőrök bukósisak és gyermekbiztonsági rendszer hiánya, kerékpársáv jogosulatlan használata, szabálytalanul szállított rakomány, lejárt vezetői engedély és kötelező felelősségbiztosítás hiánya miatt is intézkedtek - áll a közleményben.
A BRFK, a Föri és a BKK együttműködésében továbbra is várhatók hasonló ellenőrzések a fővárosban - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!

2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld

Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet

Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P