Hírek
2012. Január 13. 14:05, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Itt a tél
Egyelőre véget ér az enyhe, tavaszias idő, hideg széllel és havazással télire fordul az időjárás – közölte Gaál Áron, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken az MTI-vel.
A meteorológus kifejtette: a következő napokban igazi téli idő várható. Az ország északkeleti és délnyugati határvidékeit leszámítva sok helyen viharossá fokozódhat a szél.
Szombaton a minimum-hőmérséklet mínusz 2 és mínusz 6 Celsius-fok között, míg a maximum plusz 2 és mínusz 3 fok között alakul. Vasárnap a leghidegebb helyeken mínusz 1 és mínusz 6 fok között alakul a hőmérséklet, nappalra is csak legfeljebb mínusz 1 és plusz 4 fok közé melegszik az idő – tette hozzá.
Gaál Áron azt mondta: a hétvégén bárhol előfordulhat hózápor. Kis területen akár két-három centiméteres hó is eshet.
Jövő hétfőn a légmozgás mérséklődik, inkább napsütéses időre lehet számítani, kevesebb csapadék valószínű. Keddtől erősen felhős idő lesz. A jelenlegi előrejelzések szerint kedden és szerdán több helyen lehet számítani havazásra, de csütörtöktől már inkább havas eső, illetve eső valószínű.
Az elmúlt napokban jellemző tavaszias enyhe időjárás nem tér vissza belátható időn belül – mondta Gaál Áron.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld
Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
