Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2011. Július 12. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Úgy tűnik, hogy egy különleges eszközzel szeretne a kormány új életet lehelni a hazai ingatlanpiacba.

Az Országgyűlés megszavazta a szabályozott ingatlanbefektetési társaságokról szóló törvényt. Ritka kivételként a törvényt a Fidesz mellett az MSZP képviselői is támogatták.

A nemzetközi ingatlanpiacon Real Estate Investment Trust-ként ismert speciális ingatlanalapok magyarországi engedélyezésére vonatkozó törvényjavaslat célja, hogy Magyarország a közép- és kelet-európai régió pénzügyi szolgáltató központjává váljon. A szabályozott ingatlanbefektetési társaságok mentesülnek a társasági adó, valamint az iparűzési adó alól. Cserébe arra kötelezik őket, hogy az osztalékként kifizethető eredményének legalább 90 százalékát kifizetik az arra jogosultaknak.

A szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak tőzsdére kell menniük és legalább 25 százalékos közkézhányaddal kell rendelkezniük. Persze nem minden szerencselovag alapíthat ilyen céget, csak komoly tőkeerővel rendelkező társaság. Legalább 10 milliárd forint induló tőke kell hozzá. Az új cégtípusnak a portfóliójában minimum 6 ingatlannak kell lennie, de a gyakorlatban ez vélhetően ennél többet jelent. Mivel tőzsdei társaságokról van szó, ezért a szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak az ingatlan-portfoliót legalább negyedévente - külső értékbecslőt megbízva - újra kell értékelniük.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.