Hírek
2011. November 04. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb lépések az otthonvédelemért
A végtörlesztés lehetősége kiterjed a lakáslízingre is – egyebek mellett ezt tartalmazza az a törvényjavaslat, amelyet az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottsága nyújtott be a parlamentnek.
Az ügyfelek díjmentesen kaphatnak tájékoztatást a végtörlesztés várható összegéről, de ez a tartozásigazolás nem minősül végtörlesztési igénybejelentésnek – áll a törvényjavaslatban.
A lízingelt lakás annyiban különbözik a hitelre vásárolttól, hogy az előbbi tulajdonosa a futamidő végéig a finanszírozó lízingcég. A lízing konstrukció előnye, hogy a lakás áfáját a futamidőre elosztva, kamatmentes részletekben kell megfizetni, így a forgalmi adót nem kell meghitelezni.
A módosítás devizaalapú kölcsönnek minősíti azt is, amelynek a törlesztése devizában történt. A végtörlesztés ennél is forintban teljesíthető.
A bank a végtörlesztés után nyolc napon belül köteles kiadni a zálogjogról való lemondó nyilatkozatot. Az ingatlan-nyilvántartásban pedig illetékmentes a zálogjog - illetve az egyéb biztosíték, így az elidegenítési és terhelési tilalom - törlése.
A törvényjavaslat döntő része a szeptember közepén hatályba lépett, a központi hitelinformációs rendszerről (KHR) szóló törvényt módosítja. Az indoklás szerint pontosításokat fűz a szöveghez.
Új elem a törvényben az, hogy a KHR-ből az MNB és a PSZÁF is adatokhoz juthat, de előtte gondoskodnia kell az adatkezelőnek arról, hogy az adatokat ne lehessen összekapcsolni azok tulajdonosaival.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn
2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld
Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány
Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
