Hírek
2016. Január 12. 11:04, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Január végéig kell jelezni, hogy az adóhatóság készítse el az szja-bevallást
Január végéig lehet bevallási nyilatkozatot tenni arról, hogy az adóhatóság készítse el a személyi jövedelem-adóbevallást azoknak az adózóknak, akik 2015-ben kizárólag a munkáltatótól szereztek jövedelmet
- hívta fel a figyelmet Kiss Péter András, Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adószakmai szóvivője az M1 aktuális csatorna kedd reggeli hírfolyamában.
Elmondta: a személyi jövedelemadó reformja keretében bevezetett új lehetőséggel azok élhetnek, akik tavaly csak a munkáltatótól szerezetek jövedelmet, nem vettek igénybe kedvezményt, illetve az 1+1 százalék felajánlásának kivételével nem rendelkeztek adójukról.
Az adózó kétféleképpen teheti meg a bevallási nyilatkozatot, vagy a munkáltatótól kapott igazoláson, vagy az adóhatósághoz benyújtott űrlapon - tette hozzá.
A szóvivő hozzátette, hogy az új lehetőségről az ügyfélkapun tájékoztatást küldtek a munkaadóknak és munkavállalóknak.
Kiss Péter András kitért arra is, hogy február 25-éig adott lesz az egyszerűsített bevallás lehetősége is, amely alapján szintén az adóhatóság készíti el a bevallási tervezetet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
