Hírek
2012. Február 14. 12:32, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jobb kedvre derítették a piacokat a görögök
A görög megállapodás tegnap még jó hangulatot hozott a tőzsdékre, idehaza a Bux csaknem 1 százalékos pluszban zárt, Nyugat-európában ennél szerényebb mértékű volt az emelkedés csakúgy mint a New York-i tőzsdén.
Az újabb görög megszorítócsomag megszavazásával csökkentek a Görögországgal kapcsolatos rövid távú kockázatok.
A szakértők szerint azonban hosszú még a kilábalás útja. Német vezető politikusok üdvözölték a megállapodást, de elvárják a reformok mielőbbi elindítását. Az anyagi segítségről 'a végső döntések március elején' születhetnek meg, az EU vezetők brüsszeli találkozóján. Olli Rehn pénzügyi EU-biztos kizárta, hogy hagynák az országot csődbe jutni, és azt is, hogy a görögök távozzanak az eurózónából. Közben Görögországban, áprilisban tartják meg az előre hozott parlamenti választásokat. Az athéni kormány szóvivője azt mondta: a jelenlegi kabinetnek egy-másfél hónapja van arra, hogy befejezze az adósságállomány átstrukturálását és a magánbankokkal szembeni adósság részleges elengedését célzó munkát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
