Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2011. Szeptember 05. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: HírTV

Újra elszabadult a pokol

Újra elszabadult a pokol

Londonban 60 személyt vettek őrizetbe a hatóságok, miután szélsőjobboldali tüntetők csaptak össze rendőrökkel. Az iszlámellenes Angol Védelmi Liga hívei a város muzulmánok lakta negyedében tüntettek.

A kiérkező rendőröket üvegekkel és petárdákkal dobálták, majd összeverekedtek velük. A brit belügyminiszter augusztusi zavargások miatt 30 napra betiltotta a tömegrendezvényeket hat körzetben, a muszlim negyed azonban nem tartozik ezek közé. A tüntetés miatt 3 ezer rendőrt vezényeltek az utcákra. (rá)

hírTV

Címkék: tüntetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások

Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.

2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén

Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.

2026. Március 27. 15:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 10 napra elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön 10 napra elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat a Teheránnal zajló egyeztetésekre hivatkozva.