Városlista
2025. augusztus 26, kedd - Izsó

Hírek

2023. Február 07. 09:04, kedd | Belföld
Forrás: NAV

Kelet-Magyarország egyik meghatározó élelmiszerláncának tulajdonosára csapott le a NAV

Kelet-Magyarország egyik meghatározó élelmiszerláncának tulajdonosára csapott le a NAV

A milliárdos vállalkozóra balatoni villájában csapott le az adóhatóság.

Közismert, kelet-magyarországi élelmiszerlánc- és szállodatulajdonos, valamint ügyvédje ellen pénzmosás és költségvetési csalás gyanúja miatt javasolt vádemelést a NAV. A vállalkozó két év alatt 7,4 milliárd forint osztalékot vett fel vállalkozásaiból, ami után nem fizetett adót. A milliárdos üzletember és ügyvédje mellett cégcsoportjának ügyvezetői is a vádlottak padjára ülhetnek.

Kelet-Magyarország egyik meghatározó élelmiszerláncának tulajdonosa 2017-ben és 2018-ban több gazdasági társaságtól 7,4 milliárd forint osztalékot vett fel. Ügyvédje segítségével szerzett az Egyesült Arab Emírségekben szerzett letelepedési engedélyt, hivatalos lakcímet, valamint arab és ciprusi fedővállalkozások alapításában is közreműködött, hogy elkerülje az 1,1 milliárd forint személyi jövedelemadó befizetését Magyarországon. A nyomozás azonban kiderítette, hogy a vállalkozó külföldi életvitele csak álca, valójában itthon él, Magyarországról irányítja üzleteit, így itthon adót kell fizetnie.

A széleskörben lefolytatott vizsgálat bebizonyította továbbá, hogy a 800 munkavállalót foglalkoztató milliárdos üzletember 2014-től 2018-ig dolgozói fizetését számos esetben „feketén” egészítette ki, hogy csökkentse a fizetendő közterheket. Ebben, a közvetlen irányítása alatt álló cégcsoport ügyvezetői tevékenyen közreműködtek, ennek okán elszámoltatásuk nem maradt el.

A számos élelmiszer-áruház és egy hajdúszoboszlói négycsillagos wellnesshotel tulajdonosát, a letartóztatás előtt balatoni villájában fogták el a NAV nyomozók. A költségvetést ért kár teljes egészében megtérült ingatlanok zárolásával és önkéntes befizetéssel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.