Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Október 19. 14:20, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Kényszerleszállást hajtott végre Budapesten a Fenerbahce focistáit szállító gép

Kényszerleszállást hajtott végre Budapesten a Fenerbahce focistáit szállító gép

Kényszerleszállást hajtott végre szerdán a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a Fenerbahce labdarúgócsapatát Manchesterbe szállító repülőgép - adta hírül az AP amerikai hírügynökség.

A pilóták azt követően döntöttek a kényszerleszállás mellett, hogy repedéseket észleltek a repülőgép szélvédőjén.

A török média beszámolója szerint a magángép Isztambulból szállította Angliába a török focicsapatot és a kísérőket - közölte az AP.

Hardy Mihály Budapest Airport szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy egy Embraer ERJ 195-200 LR típusú gép végzett kényszerleszállást a repülőtéren. A landolás minden komplikáció nélkül ment végbe, azt követően, hogy a repedéseket észlelték a pilóták. Ilyenkor ez a szokásos eljárás - tette hozzá.

Az utasok a reptér 2B termináljában várakoznak arra, hogy egy mentesítő gép továbbszállítsa őket Manchesterbe - közölte Hardy Mihály.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.