Hírek
2020. Március 14. 18:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kereskedelmi szövetség: Nincs ok a készletfelhalmozásra
Nincs ok az otthoni készletfelhalmozásra a koronavírus okozta járvány miatt - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára pénteken az M1-en.
Hozzátette: előfordulhat üres polc, választékhiány az üzletekben nagyobb roham alkalmával, de a boltosok minden alkalommal pótolják a kifogyott készleteket, igaz az árufeltöltésnek természetes időigénye van.
Vámos György rámutatott arra, hogy az élelmiszerkínálat 80 százaléka hazai forrásból származik.
A szövetség főtitkára szerint helyes kormányzati szándék a fogyasztóvédelmi ellenőrzések erősítése. A durva, indokolatlan áremeléseknek híre megy, így a fogyasztóvédők tudhatják, hol kell ellenőrizniük - tette hozzá.
Vámos György szerint nem lehet kizárni az áremelkedést a mostani helyzetben, de ez nem eredményez extraprofitot. Lehet a boltokban választékhiány, de az alapellátásban semmiféle gond nem várható - jelentette ki a főtitkár.
A biztonságos vásárlással kapcsolatban a szövetség ajánlja, hogy a vásárlók tartsanak ésszerű távolságot egymástól, használják lehetőség szerint az önkiszolgáló pénztárt és a bankkártyát - mondta Vámos György.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
