Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:21, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Két cégre bonthatják a MÁV-ot

Két cégre bonthatják a MÁV-ot

Nyilvánosságra került a vasúttársaság átalakításáról készült tanulmány.

Amely szerint önálló céggé válhat a pályavasutat működtető szervezet, a személyszállító MÁV-Startba pedig beolvasztanák a mozdonyokat és a vagonokat üzemeltető-karbantartó leánycégeket - írja a Magyar Nemzet. A vasúti pályahálózat-működtető tevékenységet szervezeti szempontból el kell különíteni a vasúti szolgáltatást nyújtó szervezetektől a Széll Kálmán-terv, az Európai Unió előírásai, valamint nemzetközi jogszabályok alapján. A Magyar Nemzet információi szerint ezt tartalmazza az a tanulmány, amelyet független szakértők alkottak a Budapesti és Pest Megyei Mérnöki Kamara elnökének felkérésére.

A javaslat szerint meg kell szüntetni a MÁV Zrt. 'holding/konszern jellegű' felépítését, és ehelyett két nagy egységet kell felállítani. Így a pályavasút, amely ma a MÁV Infrastruktúra Zrt. néven ismert, mind pénzügyi, mind szervezeti és irányítási szinten önállóvá válna valamennyi vasúti személyszállítási, árufuvarozási és vontatási szolgáltatást nyújtó társaságtól. A másik cég a jelenlegi személyszállító vasútra, a MÁV-Start Zrt.-re épülne, kiegészítve a járműveket biztosító, illetve karbantartó leányvállalatokkal.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld

Csapadékossá válik az idő a hétvégére

Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.

2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld

Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében

Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni

2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld

6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek

Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.

2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén

A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti