Hírek
2011. Július 11. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kétélű fegyver a béremelés
A kisebb keresetűek kompenzálásáról szóló rendelet jövő évi hatályba lépése miatt veszélybe kerülhet sok cég versenyképessége.
A Világgazdaság információi szerint a Magyar Villamos Műveknél már megtörtént a bérkompenzáció és a MÁV is 'lépett' már. A versenypiaci cégeknél nem automatikus az emelés.
A Videotonnál is megtörtént a béremelés, de Sinkó Ottó vezérigazgató szerint csak azért, mert a cég eredményessége ezt lehetővé tette. A 2012-től kötelező szintű emelésre viszont nem látszik több tartalék.
A szabályozással a kormány az egykulcsos jövedelemadó bevezetéséből adódó azon hátrányt kívánja a munkáltatókkal kiegyenlíttetni, amely a kisebb keresetű dolgozókat sújtja. Értelemszerűen tehát azoknak a társaságoknak kell mélyebben a zsebükbe nyúlni, amelyeknél nagyobb a kiskeresetűek aránya. A cél a bruttó 300 ezer forint alatti bérek nettó értékének megőrzése. Azt, hogy ennek érdekében mekkora béremelésre van szükség, a kormány rendeletben fogja közölni, az emelést elmulasztókat pedig kizárná a közbeszerzésből és a támogatásokból. Becslések szerint a rendelet a hazai dolgozóknak legalább a kétharmadát érintené.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány
A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány, az intézkedés éjféltől lép életbe - jelentette be Orbán Viktor hétfőn a Facebookon.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli
Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.
