Hírek
2021. Április 06. 06:00, kedd |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Kezdődik az oltóanyaggyártás Franciaországban
Elkezdődik a héten az Európai Unió által már engedélyezett koronavírus-elleni oltóanyagok gyártása Franciaországban, a Delpharm nevű francia gyógyszergyártó üzemeiben - jelentette be hétfőn a gazdasági minisztérium.
A tájékoztatás szerint a Delpharmnak a északnyugat-franciaországi Saint-Rémy-sur-Avre nevű településen található üzemében szerdától gyártják a Pfizer-BioNTech vakcinát.
"Először tesztkészletek gyártásával kezdik, annak szavatolására, hogy minden megfelel az elvárt minőségi normáknak, majd a lehető leggyorsabban átállnak a forgalomba kerülő készletek gyártására" - közölte a gazdasági tárca.
A minisztérium emlékeztetett arra, hogy a Delpharm francia alvállalkozót az állam egy 2020 júniusában meghirdetett pályázat keretében támogatja. Az összegnek köszönhetően az amerikai-német oltóanyag ampullába töltése részben Franciaországban történik.
A Delpharm mellett a svéd Recipharm gyártó az amerikai Moderna vakcina gyártását vállalta április közepétől a franciaországi Mont településen található üzemében.
A Fareva május végén, június elején kezdi meg a még az engedélyezési eljárás alatt álló német CureVac oltóanyag gyártását Franciaországban, a délnyugati Pau és a nyugati Val-de-Reuil településen található üzemeiben.
A Sanofi pedig a Johnson & Johnson által gyártott Janssen-vakcinát fogja előállítani a közép-franciaországi Marcy-l'Etoile-ban.
"Ha mindezt összeadjuk, legalább 250 millió adag fog a francia gyárakból kikerülni az év végéig" - hangsúlyozta a közlemény.
Ezenfelül a francia Sanofi az év második felére ígéri a saját oltóanyaga piacra kerülését, amennyiben a klinikai vizsgálatok befejeződnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
