Hírek
2011. Augusztus 18. 07:41, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrientPress
Kínai gyógynövényekkel is kezelhető az influenza?
A legfrissebb kutatások szerint egyes kínai gyógynövények éppen olyan mértékben képesek csökkenteni a H1N1 által okozott lázat, mint a vényköteles gyógyszerek.
A probléma az, hogy bár a gyógynövényes keverék olcsó és Kínában könnyen hozzáférhető, a világ más részein szinte lehetetlen hozzájutni.
A tanulmányt elkészítő két kínai kutató, dr. Chen Wang és dr. Bin Cao elmondta: a kínaiak már több ezer éve használnak gyógynövényeket az influenza gyógyítására. Hatásukat legutóbb tudományos kísérletek során is igazolták: a legutóbbi influenzajárványok során vényköteles gyógyszerekkel hasonlították össze őket - írja az Annals of Internal Medicine.
Az eredmények végül egyértelműen arra utaltak, hogy a láz csillapításában a legnépszerűbb gyógyszerekhez hasonlóan jól teljesítettek, sőt a legjobb eredményt akkor érték el az orvosok, ha a gyógyszert és a gyógynövényeket kombinálták. Emellett azt is megállapították, hogy a gyógynövényeknek éppen annyi mellékhatása jelentkezett, mint a gyógyszernek.
A keverékkel kapcsolatos legnagyobb problémát azonban az jelenti, hogy a szer efedrint tartalmaz, amelynek értékesítése a világ sok országában illegális - éppen ezért kapható nagyon kevés államban Kínán kívül a gyógynövényekből álló készítmény.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Január 21. 07:25, szerda | Életmód
Megmentették a könyvállományt, újra látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Nyolc hónapnyi munkával sikerült megmenteni a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár állományát a kenyérbogár-fertőzéstől, így a klasszicista teremkönyvtár ismét fogad látogatókat.
2026. Január 20. 07:13, kedd | Életmód
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a magyar kultúra napja alkalmából
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a látogatók előtt a magyar kultúra napja alkalmából, január 24-én.
