Hírek

2015. December 03. 16:00, csütörtök | Helyi
Forrás: ikvahir.eu, sopronanno.hu

Kitalálod melyik Forma-1 világbajnok nyert Sopron Grand Prix-t ?

Tudtad hogy Sopronba a 30-as évektől szerveztek motorsportversenyeket? S hogy 1969-ben egy későbbi F-1 világbajnok nyerte meg a Soproni Grand Prix-?

1927. áprilisában alakult a Soproni Automobil Egyesület, az első vidéki autós egyesület lett így.

A 30-as évek elején 129 gépjárművet és 150 motorkerékpárt tartottak nyilván.

Több hegyi versenyt rendeztek Brennberg területén, ahol többek között Almásy László afrika kutató is a rajthoz állt.

Ezekután a verseny helyszíne áthelyeződött a lővér körútra.

Ahol is 1969 július 6 -án elindult, és meg is nyerte a versenyt a későbbi háromszoros F-1 világbajnok Niki Lauda!

Lauda a "For the record" életrajzi könyvében könyvében úgy szerepel, hogy akkor még a Formula V sorozatban szerepelt.

A www.sopronanno.hu oldalon, a borítókép alatti hozzászólók többen kint jártak a versenyen. Ők úgy emlékeznek, hogy Lauda akár több kategóriában indulhatott, hisz akkoriban ez bevett szokás volt. Így arról is megoszlanak a hozzászólások, hogy pontosan milyen autóval versenyzett.

Az autóversenyek szörnyű velejárója, a balesetek se maradtak ki a Sopron Gran Prix-k versenyeiből. Mészáros Károly soproni versenyző egy versenyen szenvedett halálos balesetet.

A Lővér krt. mellett a Várkerületen is rendeztek motorsportversenyeket, pl.: gokart versenyeket. Napjainkra sajnos mindezek a rendezvények elkerülik városunkat.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 06. 18:43, hétfő | Helyi

Elkészült az M85 gyorsforgalmi úthoz kapcsolódó Sopron Ény-i elkerülő út

Befejeződött az M85 gyorsforgalmi úthoz kapcsolódó Sopron Ény-i elkerülő út építése. Az új szakaszt és a kapcsolódó létesítményeket átadták a forgalomnak.

2024. Május 02. 09:59, csütörtök | Helyi

Sopron az egyik legnépszerűbb úti cél

Beindult a hazai turizmus, melynek idén legkeresetteb helyei Sopron, Gyula és Debrecen.

2024. Április 25. 15:52, csütörtök | Helyi

Idén is nagyot dobbant a SopronFest

Májusban közel 100 helyszínen 300 program várja a fesztiválozókat Sopronban. Hazai és külföldi előadók, podcast-beszélgetések, kiállítások, túrák és sok más különböző esemény színesíti a SopronFest kínálatát.

2024. Április 24. 16:42, szerda | Helyi

A baloldal belharcaitól hangos Sopron

Az elmúlt hetekben számos belső konfliktus került nyilvánosságra a soproni baloldali pártok és jelöltek háza tájáról, ennek eredménye, hogy a felek még egymással is képtelenek szót érteni.