Hírek
2017. Március 29. 14:55, szerda | Helyi
Koraesti Hangverseny, Händel legnépszerűbb oratóriumából
Händel legnépszerűbb oratóriumából, a Messiásból ad elő részleteket a Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar és a Fidelissima Vegyeskar április 5-én 18 órai kezdettel a Liszt központban.
Ezer papírmadár lepi el a Liszt központ koncerttermének mennyezetét, így a hangversenynek nem csak a zenei műsora, hanem a látványa is különleges lesz. A dekoráció a Felhőtáncoló Kreatív Műhely és a Benedek Elek Pedagógiai Kar médiamoderátor szakos hallgatóinak munkája.
A papírdarukat hetek óta hajtogatják, és hosszas előkészületek előzik meg a madár-raj felfüggesztését is.
A húsvéti örömöt szerettük volna szimbolizálni a repülő madarakkal, hiszen a koncert műsora is erre az ünnepre igyekszik ráhangolni a közönséget. A hangverseny záró számaként Händel híres Halleluja tétele csendül fel. – mondta el a Kóczán Péter, a soproni szimfonikusok művészeti vezetője.
A Koraesti Hangversenybérlethez kapcsolódó koncerten több részlet is elhangzik Händel legnépszerűbb oratóriumából, a Messiásból. A szimfonikus zenekar és a Fidelissima Vegyeskar hangversenyének szólistái Rajk Judit és Kéringer László lesznek, a zenészeket Szilágyi Miklós vezényli.
További információ a www.prokultura.hu oldalon található.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 20:47, szerda | Helyi
Közmeghallgatást tartottak Sopronban
Idén is megfogalmazhatták javaslataikat, észrevételeiket a soproni polgárok a fejlesztések és a városüzemeltetés ügyében a közmeghallgatáson.
2025. December 17. 12:16, szerda | Helyi
A GYSEV CARGO és a Central European Ingatlanalap közös együttműködést köt
Új stratégiai együttműködést köt a GYSEV CARGO Zrt. és a Central European Ingatlanalap, melynek célja, hogy továbbra is hosszú távon biztosítható magas színvonalú logisztikai szolgáltatások várják a Sopron és térségében élőket.
2025. December 15. 13:35, hétfő | Helyi
Iszol te rendesen?
Télen is kiemelt figyelmet kell fordítani a rendszeres és megfelelő folyadékfogyasztásra. Ez az egészségünk egyik alappillére. Figyelj oda te is!
2025. December 15. 10:29, hétfő | Helyi
Átadták a városi kitüntetéseket a Hűség Napja alkalmából
Az idei esztendőben a díszpolgári címet Dr. Faragó Sándor Zoltán részére adományozta a közgyűlés, melyet a Hűség napi ünnepségen Sopron legrangosabb elismeréseivel együtt adták ünnepélyes keretek között.
