Hírek
2018. Szeptember 04. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kötőhártya-gyulladást is okozhat a parlagfű-allergia
Kötőhártya-gyulladást is okozhat a parlagfű-allergia, gyakran az orr- és a hallójáratot is érinti - közölte a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
Nagy Zoltán Zsolt azt mondta, a kötőhártya-gyulladás oka elsősorban bakteriális vagy vírusos fertőzés, de allergia esetén a túlérzékenységi reakció miatt alakul ki.
Az allergia okozta gyulladást antiallergiás cseppekkel lehet mérsékelni, a tünetek az allergiát kiváltó ok megszűnése után pár nappal elmúlnak - tette hozzá.
A szakértő azt javasolta, az allergiások napközben bő vízzel többször mossák ki a szemüket, hajnalban ne nyissanak ablakot, a légkondicionálókat pedig tisztítsák rendszeresen. Erős allergia esetén érdemes tablettát felíratni, de azt még a tünetek jelentkezése előtt el kell kezdeni szedni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
