Hírek
2015. November 25. 10:55, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Közepes szintű a terrorkészültség Magyarországon
A múlt pénteken hatályba lépett új terrorkészültségi intézkedéseket tartalmazó jogszabály alapján Magyarországon jelenleg a közepes készültségi szintet jelentő, 3-as fokozat van érvényben.
Ez megfelel a korábban használt B fokozatnak. A Terrorelhárítási Központ az MTI megkeresésére szerdán azt írta: a november 20-án hatályba lépett, a terrorizmus elleni küzdelem feladatainak egységes végrehajtási rendjéről szóló kormányhatározat szerint a 3-as (közepes) terrorfokozatot kell irányadónak tekinteni. Ez - mint írták - megfeleltethető a korábbi jogszabály alapján kihirdetett "B" fokozatnak.
A Magyar Közlöny múlt csütörtöki számában jelent meg a kormányhatározat, amelyben újraszabályozták a terrorfenyegetettség alapján elrendelhető fokozatokat. Az 1-től 4-ig terjedő skálán, az 1-es jelenti a legmagasabb készültséget. A 3-as (közepes) fokozat akkor rendelhető el, ha az ellenőrzött vagy részben ellenőrzött információk a fenyegetettség szintjének növekedésére utalnak vagy az EU, illetve a NATO tagállamában, vagy a szomszédos államok valamelyikében terrorcselekményt követtek el, amelynek hatásaként Magyarország fenyegetettségének növekedése valószínűsíthető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
