Hírek
2016. Június 30. 12:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Leállások várhatók az e-matrica és az e-útdíj rendszerekben a hétvégén
Fejlesztés miatt lassulásokra, időszaki leállásokra kell számítani az e-matrica és HU-GO e-útdíj értékesítési rendszerekben péntek este 18 óra 30 perctől hétfő reggel 8 óra 30 percig.
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. közleménye szerint az e-matrica használat-arányos és a HU-GO megtett úttal arányos díjfizetési rendszer fejlesztése miatt ezen felül szünetel az értékesítés a NÚSZ webes felületén pénteken 23 óra 30 perc és szombaton hajnali 2 óra között.
A lassulások és a rövidebb idejű leállások a fejlesztések ütemezett élesítése miatt csak helyi szinten lesznek tapasztalhatóak. Ezért amennyiben egy viszonteladói ponton nem lehet úthasználati jogosultságot vásárolni, azt javasolják, hogy az utazók és fuvarozók keressenek fel egy másik értékesítési pontot.
A NÚSZ azt ajánlja, hogy a várakozás elkerülése érdekében úthasználati jogosultságot elővételben (a karbantartást megelőzően) vásárolják meg az ematrica.nemzetiutdij.hu vagy www.hu-go.hu weboldalon, SMS-ben, mobil applikációkon keresztül, az ügyfélszolgálati irodákban, vagy a viszonteladói partnereknél.
Nem érinti a karbantartás a fedélzeti eszközt (OBU) használó HU-GO ügyfeleket, de gondoskodniuk kell arról, hogy a megjelölt időszakra is rendelkezzenek megfelelő egyenleggel - írták.
Díjköteles útszakaszra való felhajtáskor már rendelkezni kell érvényes jogosultsággal - hangsúlyozta tájékoztatójában a NÚSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
