Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Május 29. 07:07, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Letartóztatták az ETA katonai vezetőjét

Letartóztatták az ETA katonai vezetőjét

Letartóztatták az ETA baszk szeparatista szervezet feltételezett katonai vezetőjét Dél-Franciaországban – közölte hétfőn a spanyol belügyminisztérium.

A közlemény szerint a letartóztatásra még vasárnap került sor. Egyidejűleg őrizetbe vettek egy másik személyt is, akit cinkossággal gyanúsítanak.

Az őrizetbe vett Oroitz Gurruchaga Gogorzát azzal vádolják, hogy társával együtt új tagokat igyekezett toborozni az 1958-ban alakult ETA számára. A hatóságok szerint a szervezet felelős több mint 850 személy meggyilkolásáért az elmúlt mintegy 50 évben.

Az ETA egy független Baszkföld létrehozására törekszik a Spanyolország északi és Franciaország déli részeit magában foglaló területeken. A szervezet az elmúlt évben egyoldalú tűzszünetet hirdetett, azonban eddig elutasította a fegyverek beszolgáltatását, valamint saját maga feloszlatását.

A hatóságok közlése szerint a két személy egyaránt fegyvert viselt, és egy lopott, hamis rendszámú gépkocsiban utazott, amikor letartóztatták őket.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld

Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását

2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld

Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról

Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.