Hírek
2020. Június 25. 09:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Levonult az árhullám a Dunán, a Tiszán még tart a készültség
Még tart az első fokú készültség a Tiszán a levonuló árhullám miatt, viszont a Duna vízállása szerdán tetőzött a fővárosnál, azóta csökken a vízszint
– mondta Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője csütörtökön a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.
A szóvivő közölte: a Duna a fővárosnál 483 centiméteren tetőzött, ami fokozat alatti szint.
A rakpartokat 640 centiméteres vízszintnél kel lezárni – tette hozzá.
A Tiszánál más a helyzet, hiszen a nagy mennyiségű csapadék miatt első fokú készültség mellett vonul le az árhullám, és valószínűleg Kisköréig marad a készültség.
Egyelőre nem okozott jelentősebb problémát sem a belvíz, sem az árvíz, viszont szokatlannak számít, hogy nagyjából a nyár közepén kell áradásokkal foglalkozni – mondta Siklós Gabriella.
Hozzátette, a felmelegedés miatt az vált jellemzővé, hogy nincsenek törvényszerűségek sem a szárazság, sem az áradás tekintetében; folyamatosan készülni kell a szélsőségekre.
Fotó: Szamosvári Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
