Hírek
2015. Augusztus 31. 17:08, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Magyar évad a Soproni Petőfi Színházban

Magyar évadot hirdetett a Soproni Petőfi Színház arra emlékezve, hogy a helyi önkormányzat 25 éve döntött önálló társulat létrehozásáról -
- mondta a teátrum igazgatója a hétfő délután tartott évadnyitó társulati ülésen a színházban.
Pataki András kiemelte, hogy a nagyszínházi előadásokat kizárólag magyar szerzők műveiből válogatták, s összesen húsz produkciót láthat a közönség, köztük lesznek vendégelőadások is. Az előadások sorát október 10-én Örkény István Macskajáték című, tavaly bemutatott tragikomédiája nyitja Szitás Barbara rendezésében.
A negyedik évadát kezdő társulat idei évi munkájáról elmondta, hogy a cél már nem kizárólag az, hogy becsalogassák az embereket a színházba, hanem egy olyan nemzedék nevelése, amely gondolkodni tud a demokráciáról és annak intézményeiről.
forrás: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 15:02, kedd | Helyi
Bejelentés: nemsokára újra látogatható a Fertő-part
Májusban ismét látogatható lesz a Fertő-part. Megnyílik az északi kikötő nem csak a horgászok és a vitorlások előtt, de mindenki számára, aki szeretne ellátogatni a Fertő-tóhoz.
2025. Április 16. 15:28, szerda | Helyi
Soproni programok a tavaszi szünetre
Kézműves foglalkozás, tojáskeresés, előadások és sok más színes húsvéti programokkal készültek Sopron és környékén kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
2025. Április 11. 12:53, péntek | Helyi
A magyar költészet napja
Április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a Magyar Költészet Napját, melynek alkalmából városszerte tartanak ünnepségeket és egyéb programokat Sopronban.
2025. Április 03. 14:31, csütörtök | Helyi
Folyamatosan újulnak meg a soproni utak
Az elmúlt években több mint 100 utca újult meg Sopronban az önkormányzati program keretében, de a munka nem ért véget. A magyar kormány támogatásával 6 milliárd forintból folytatódnak az útfelújítások városszerte.