Hírek
2021. Június 21. 16:00, hétfő |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Május végéig 12 500 köbméter szeméttől tisztították meg az erdőket
A Tisztítsuk meg az országot akció keretében, május végéig 12 500 köbméternyi hulladékot gyűjtöttek össze az erdőkben az erdőgazdaságok
- mondta az Agrárminisztérium helyettes államtitkára az M1 csatorna hétfői műsorában.
A legtöbb szemetet a főváros környékén, a Pilisi Parkerdőben találták - közölte Szentpéteri Sándor.
A szemetelés megelőzése érdekében az elmúlt időszakban 113 sorompót, illetve 264 térfigyelő kamerát telepítettek az erdőgazdaságok - tette hozzá.
Elmondta: a szemetelők komoly károkat okoznak az erdők területén, annak ellenére, hogy egyre több helyen, hulladékudvarokban van lehetőség a hulladék lerakására.
Jellemzően lakossági, vegyes hulladékot találnak az erdőkben, de különösen a főváros környékén sok az építési hulladék, és előfordul, hogy a veszélyes hulladéknak minősülő autógumikat is az erdőkben dobják ki - sorolta a helyettes államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód
Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére
A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. Április 01. 13:00, szerda | Életmód
Dunahouse: könnyűszerkezetes minden ötödik új családi ház
Míg 2021-ben még 3 százalék körül alakult, 2026-ra már meghaladta a 20 százalékot a könnyűszerkezetes családi házak aránya.
2026. Március 31. 14:00, kedd | Életmód
Eurostat: az EU-ban 517 kilogramm hulladék keletkezett személyenként 2024-ben
2026. Március 31. 12:00, kedd | Életmód
Új kulcsosházat adtak át a Mecsekben
Átadták a közelmúltban kormányzati támogatásból korszerűsített kulcsosházat a Tolna vármegyei Váralján, a Mecsek északkeleti lábánál hétfőn.
