Hírek
2012. Február 11. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Malév: napokon belül indulhat a felszámolás
Napokon belül elrendelheti a bíróság a Malév felszámolását. A cégnél bejelentették: csoportos létszámleépítést hajtanak végre, amelynek részeként több mint kétezer munkavállalót elbocsátanak.
A Fidesz frakcióvezetője szerint jelenleg nincs esély a cég újraindítására, a rendkívüli vagyonfelügyelő azonban lehetségesnek nevezte egy új nemzeti légitársaság létrehozását. Eközben újabb két lízingelt repülőgép szállt el a Malév kötelékéből - írja a Magyar Hírlap.
Varga Jenő, a cég rendkívüli vagyonfelügyelője azt mondta, a Malév összes kötelezettsége február elsején meghaladta a 120 milliárd forintot, beleértve a kisebbségi tulajdonos, az orosz VEB Bank 120 millió eurós követelését. A Budapest Airportnak 14 millió euróval tartozik a Malév. Varga Jenő lehetségesnek nevezte egy új nemzeti légitársaság létrehozását. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője viszont azt mondta: „Jelenleg nincs olyan megoldás, amely pozitív választ adna arra a kérdésre, lesz-e új nemzeti légitársaság.” Tegnap hivatalosan is bejelentette a Malév: 2600 munkavállalójából csoportos létszámleépítés keretében 2080-at elbocsát.
Közben a kormány módosította a rendkívüli intézkedésekről szóló rendeletét: a kártalanítás és segítségnyújtást végzők közé bevonják a Malév Air Tours Kft.-t és a Malév GH Földi Kiszolgáló Zrt.-t. Továbbá a hoppon maradt utasoknak az a kiadása téríthető meg, amely a menetjegyek más járatra vagy járatokra történő átfoglalásával,menetjegy vásárlásával vagy más közlekedési mód igénybevételével kapcsolatban felmerült. Megtéríthetők a várakozás ideje alatti étkezés és a frissítők, esetleges szállodai szolgáltatás, s a reptér és a szállás közötti szállítás arányos költségei.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld
Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
