Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2012. Február 26. 14:03, vasárnap | Életmód
Forrás: OrientPress

Már most készülni kell az allergiaszezonra

Már most készülni kell az allergiaszezonra

A pázsitfű-allergia az egyik leggyakoribb pollenallergia. Az allergiás tünetek a fűfélék virágzásának idején, májustól augusztus elejéig tartó időszakban jelentkeznek.

A megelőzésre azonban már most gondolni kell, az immunterápiás kezelést ugyanis a tünetek jelentkezése előtt négy, de legalább kettő hónappal korábban szükséges megkezdeni.

Ha az előző évben már jelentkeztek a tünetek, ne várjuk meg a következő pollenszezont, idejében tegyünk lépéseket a megelőzésre - javasolja Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológus főorvosa. Az allergiás tünetek eredményes kezeléséhez ugyanis már a panaszok megjelenése előtt meg kell kezdeni a terápiát.

Ha a vizsgálat során igazolódik a pázsitfű allergia, több lehetőség közül választhatunk. Dönthetünk a hagyományos gyógyszer - orrcsepp, szemcsepp -mellett, vagy, ha hosszú távú megoldást szeretnénk, választhatjuk az immunterápiát. Az immunterápia előnye, hogy alkalmazása mindössze napi pár percet vesz igénybe, s hatása már az első évben is jelentős változást hoz a betegek állapotában - tájékoztatott az Inforádió.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 16:00, hétfő | Életmód

Mundruczó Kornél átvette a palicsi filmfesztivál életműdíját

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Életmód

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt tavaly Magyarország élőfakészlete

Csaknem 4 millió köbméterrel nőtt Magyarország élőfakészlete 2025-ben: 419 055 552 köbméterről 423 012 239 köbméterre változott az Élő Környezetért Felelős Minisztérium Erdőrendezési Főosztályának tájékoztatása szerint

2026. Július 17. 17:00, péntek | Életmód

Financial Times: a korábban lehetségesnek tartottnál is sokkal nagyobb léptékű rendszerváltás zajlik Magyarországon

A Magyarországon zajló rendszerváltás messze túlhalad azon a mértéken, amelyet korábban sok magyar egyáltalán lehetségesnek tartott - áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében.

2026. Július 17. 07:23, péntek | Életmód

Balaton-átúszás - Elhalasztják a versenyt

Egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett 44. Lidl Balaton-átúszást.