Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2024. Szeptember 01. 09:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

MÁV-Start: több vonalon változik a vasúti menetrend

MÁV-Start: több vonalon változik a vasúti menetrend

A nyári menetrend végéhez, a tanévkezdéshez igazodva lép életbe hétfőn a vasúti menetrend több vonalat érintő, harmadik módosítása, amely az utazói észrevételek és a szakmai tapasztalatok figyelembe vételével készült

- közölte a MÁV-Start szombaton az MTI-vel.

A változások között kiemelték, hogy Debrecen elővárosában az utazási igények jobb kiszolgálása érdekében változik a menetrend. Szeptember végétől bővül Szeged és a főváros közötti kapcsolat, ugyanis az utolsó Szegedre tartó járat minden nap 22 órakor fog indulni a fővárosból.

A közlemény szerint a jelenlegi, december 14-ig érvényes vasúti menetrend módosítása során - a járási egyeztetéseken túl - az utasok véleményét és javaslatait is figyelembe vették több vonal esetében, hogy a vonatok még inkább az igényeikhez igazított gyakorisággal és időben közlekedhessenek, így váljon vonzóbbá és versenyképesebbé a közösségi közlekedés az egyéni közlekedéssel szemben.

A MÁV-Start a menetrend érvényességén belül az utasok számára kedvezőbb, rugalmasabb utazás biztosítása érdekében a szokásoknak megfelelően évi három alkalommal - idén áprilisban, júniusban és most szeptemberben - alkalmaz évközi menetrendmódosítást - tették hozzá.

A változások részletei megismerhetők a MÁV-Start honlapján.

Címkék: máv, menetrend

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.