Hírek
2011. Július 05. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még nem emelik a dohányáruk adóját
Halasztja a dohánytermékek jövdéki adójának emelését egy, a gazdasági törvénymódosítási tervekhez beterjesztett javaslat.
Az adóemelést elnapoló javaslatot az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága csatolta a módosító csomaghoz: indoklásuk alapján az azonos értékű adót úgy lehet kiszabni, hogy a teher két része közül az értékarányosat csökkenteni, míg a mennyiséggel arányosat növelni kell.
A tervezett adóemelés három lépcsőben történt volna meg. Az első fázisban az ezer szálankénti jövedéki adó 9750 forintról 9980-ra nőtt volna, míg a kiskereskedelmi eladási ár utáni adó 28,4 százalék, de minimum 18.080/ezer darabról 29 százalékra, illetve minimum 18.510 forintra növekedett volna.
A második lépcsőt 2012 január elsején, míg a harmadik július 1-én tervezték bevezetni. Akkortól a cigaretta ezer darabonkénti adója már 10.470 forint, míg a kiskereskedelmi adó 30 százalék, de ezer darabonként minimum 19.400 forint lett volna – közli a hirado.hu.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
