Hírek
2020. Május 07. 07:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Meghalt 10 beteg és 39-cel emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma
Meghalt 10 idős, krónikus beteg, és 39-cel, 3150-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtök reggel.
A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 383-ra emelkedett. 801-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
Az aktív fertőzöttek száma 1966. Az aktív fertőzöttek 63 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 52 százaléka budapesti vagy Pest megyei.
Jelenleg 968 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 50-en vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint jelenleg 10 956-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 94 036.

Kiemelték: megkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljük a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.
Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra között látogassák.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1544 ember) és Pest megyében (414) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (312), Komárom-Esztergom megye (157), Zala megye (147), és Csongrád megye (102). Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
