Hírek
2022. Január 20. 09:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy ember szén-monoxid-mérgezésben Pécsen
Szén-monoxid-mérgezésben meghalt egy ember egy pécsi családi házban - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivő-helyettese csütörtökön az MTI-t.
Dóka Imre közölte: szerdán későn este érkezett a jelzés, hogy feltehetően szén-monoxid-mérgezés miatt ketten is rosszul lettek Pécs északnyugati külvárosában, egy családi házban.
Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, egy ember már meghalt, a másik pedig rosszullétre panaszkodott.
A tűzoltók az alagsorban elhelyezett gázkazán közelében magas koncentrációjú szén-monoxidot mértek. Valószínűleg a rosszul működő fűtőberendezés és a szellőzés hiánya vezetett a mérgező gáz kialakulásához - írta a szóvivő-helyettes, hozzátéve, hogy a házban nem volt szén-monoxid-érzékelő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
