Hírek
2020. Május 11. 07:52, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Meghalt nyolc beteg, kismértékben nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma
Meghalt nyolc krónikus beteg, és 21-gyel, 3284-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu hétfő reggel.
A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 421-re emelkedett. 958-an már gyógyultan távoztak a kórházból.
Az aktív fertőzöttek száma 1905. Az aktív fertőzöttek 61 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 56 százaléka budapesti vagy Pest megyei.
Jelenleg 782 koronavírusos beteget ápolnak kórházban és 42-en vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint 10 955-an vannak hatósági házi karanténban.
Az eddig elvégzett mintavételek száma 112 165.

Kiemelték: megkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljük a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében megmaradt a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.
Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintéssel hagyják el otthonukat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák - tették hozzá.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1587 ember) és Pest megyében (438) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (333), Komárom-Esztergom (173), Zala (170) és Csongrád megye (107). Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
