Hírek
2021. Február 25. 10:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Meghosszabbították a korlátozások érvényességét
Március 15-ig továbbra is érvényben maradnak a korábban meghozott korlátozások – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön a kormányinfón.
Beszámolt a járványügy legfrissebb híreiről és a kormány újabb döntéseiről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő csütörtökön a kormányinfón.
Gulyás Gergely elmondta, hogy a kormány ismét meghosszabbította a szabályok hatályájának határidejét.
Reméli, hogy a korlátozások utolsó időszakában vagyunk, de fenn kell tartani addig a korlátozásokat, amíg a szakértők ezt javasolják.
A koronavírus harmadik hulláma elérte Magyarországot, és mint hozzátette, a következő hetekben a járványügyi számok biztosan romlani fognak. Kitért arra is, hogy megjelentek az új mutánsok, amik ellen hatékonyak az elérhető vakcinák
"A következő két hét kifejezetten nehéz lesz, ezért a korlátozásokat március 15-ig a jelenlegi szabályokat fenntartja a kormány" - hangsúlyozta a miniszter.
Kitért at oltásokra is, mint elmondta, a következő héten annyi oltást lehet beadni itthon, amennyit eddig összesen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
