Hírek
2019. Október 24. 14:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Megspórolható az adóbírság fele
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) törölheti az adóbírság felét, ha az adózó a megállapított adókülönbözetet nem vitatja, azt határidőre befizeti, és lemond a fellebbezés jogáról
- közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel. Az eljárás az adózóknak kedvezményt, a költségvetésnek pedig plusz bevételt jelent, a közlemény szerint az önkéntes teljesítésekből a költségvetésnek 2019-ben 3 milliárd, 2018-ban pedig 8 milliárd forint bevétele származott.
Felidézték, hogy tavaly csaknem 1300 esetben, az idén az első három negyedévben pedig már 900-nál is több ügyben történt automatikus törlés, így az adózóknak az adóbírság-kedvezmény miatt 2018-ban 881 millió forintot, 2019-ben pedig 521 millió forint nem kellett megfizetniük.
A kedvezmény igénybevételéhez kapcsolódó formanyomtatványok és a kedvezményről bővebb információ a NAV honlapján található.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége
A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon
2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását
Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.
