Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2012. Február 28. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Megszorítás a MÁV-nál - vonatritkítás lesz áprilistól

Megszorítás a MÁV-nál - vonatritkítás lesz áprilistól

Egyes sajtóhírek szerint jelentős változások lehetnek a vasúton. Az ecoline.hu értesülése szerint tavasztól kevesebb személyszállító vonat közlekedik majd.

Az erről szóló döntést múlt pénteken jelentették be. A csökkentés célja, hogy több milliárdos megtakarítást érjenek el.

A fő cél az, hogy minél több olcsón üzemeltethető Bz motorvonatot nyerjenek ki a legkisebb forgalmú mellékvonalakról, ezek a sokszoros költséggel üzemeltetett dízelmozdony + 2-3 kocsival néhány embert szállító vonatokat váltják majd ki. Jelenleg a motorvonatból van hiány, ezért járnak sok nulla forgalmú vonalon tök üresen mozdonyos vonatok.A nemrég újranyitott mellékvonalak többségén újra csak napi 2 pár vonat lesz, és a menetrendet úgy módosítják, hogy lesz, ahol egy motorkocsival több vonalat is kiszolgálnak. A felszabaduló gördülőállomány révén rég esedékes selejtezésekre kerülhet sor, s kitolódik a következő, mindenképp szükséges mozdony és kocsibeszerzések időpontja is. Megszűnik több, az ütemes menetrenden felüli vonat, de az elővárosi forgalomban nem várható szűkítés.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.

2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz

Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.