Hírek
2021. Június 13. 18:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megtriplázódott a májusi vendégéjszakák száma Magyarországon a tavalyihoz képest
Májusban a tavalyihoz viszonyítva több mint 200 százalékkal, több mint 1 millió 250 ezerre nőtt a vendégéjszakák száma Magyarországon
- közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója az ügynökség hivatalos szombati podcastjában. Guller Zoltán elmondta, a hazai szálláshelyeken a vendégéjszakákat 82 százalékban belföldi turisták vettek igénybe.
Jó hírnek nevezte, hogy folyamatosan emelkedik a nyári foglalások száma.
A nyitás bejelentésétől számítva, az elmúlt egy hónapban 40 százalékkal többen foglaltak szállást a nyárra - közölte.
Guller Zoltán azt mondta, minden remény megvan arra, hogy a nyáron a tavalyi 13,5 millió vendégéjszakához képest legalább 17 millió vendégéjszaka lesz.
Ez még mindig kevesebb, mint a 2019-es 40 millió fele - jegyezte meg.
Kitért arra is, ha júliustól "beindul" Európa, majd ősztől az Egyesült Államok, akkor "egy egészen értelmezhető, jó évet fogunk tudni közösen elkönyvelni".
Guller Zoltán közölte azt is, hogy a vendéglátásban áprilisban 46 milliárd forint árbevétel volt, májusban ez 84 milliárd forintra nőtt. Mint mondta, azt gondolja, hogy kezd helyreállni a szektor.
A strandfejlesztési programról szólva elmondta, immár a negyedik üteme zajlik, mintegy 2,5 milliárd forintból 83 szabadvízi strandot újítanak meg.
Mintegy száz strandot négy éve folyamatosan fejlesztenek - közölte.
Guller Zoltán elmondta, az a cél, hogy 2030-ig az ország valamennyi szabadvízi strandja forráslehetőséghez jusson.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
