Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2023. Október 09. 11:23, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: mínusz 4,2 Celsius-fok volt hajnalban Nyírtasson

Meteorológia: mínusz 4,2 Celsius-fok volt hajnalban Nyírtasson

A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson hétfő hajnalban mínusz 4,2 Celsius-fokot mértek - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

A közlés szerint vasárnap - sokfelé viharos szél kíséretében - északkelet felől betört a hidegfront, amely meghozta a szezon eddigi leghidegebb, és egyben a szezon első fagyos éjszakáját.

A hőmérséklet az északkeleti országrészben nagy területen nulla fok alá csökkent, a leghidegebb Nyírtasson volt, ott mínusz 4,2 fokig süllyedt a hőmérő higanyszála. Az ország többi pontján is hűvös volt a hajnal, általában 5-15 fokkal mértek alacsonyabb értéket, mint egy nappal korábban - jegyezték meg.

A bejegyzéshez készített infografika szerint a szintén Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírlugoson mínusz 3,8, Nyírkáta-Herczeghtanya mérőállomáson mínusz 3,5, Vásárosnaményban mínusz 2,5, Tarpán mínusz 2,1 Celsius-fokot mértek hétfő reggel 6 órakor.

Fotó: Pixabay

Címkék: fagy, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: